Blog > Komentarze do wpisu
Jak się pozbyć cellulitu
Cellulit, skórka pomarańczowa – właściwa medyczna nazwa to lipodystrofia. Oznacza nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Brzmi przerażająco i niestety też tak wygląda w zaawansowanej postaci. Aby się od niego uwolnić, zacznij już dzisiaj usuwanie cellulitu by się z nim pożegnać raz na zawsze.

Jak się pozbyć cellulituIstnieje przekonanie, że cellulit jest spowodowane ubogą dietą, nadmiernym spożywaniem tłuszczu oraz węglowodanów, cukru i mąki.

Tłuszcz, który spożywamy, jest wchłaniany z jelit i transportowany przez krew, bezpośrednio lub przez wątrobę, do komórek tłuszczowych.

Leczenie cellulitu wymaga zatem zmiany w odżywaniu się.

Dieta na cellulit powinna być lekka, z dużą ilością owoców, warzyw i na bazie chudego mięsa, wędlin, nabiału. Zaleca się także włączyć do diety sok z buraków, selery, ogórki, wodorosty, sok aloesowy, ciemne pieczywo.

Obok diety bardzo ważne są także ćwiczenia gimnastyczne, ponieważ nawet najlepsze tabletki na cellulit nic nie zdziałają jeśli ich nie wspomożemy dietą, aktywnością fizyczną i odpowiednią pielęgnacją skóry zaatakowanej pomarańczową skórką.

Kolejnym aspektem w wojnie z cellulitem jest właściwa pielęgnacją skóry ciała.

Preparaty na cellulit dostępne w drogeriach i aptekach również mogą być pomocne.

Choć najbardziej efektywnie działające są zabiegi przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej. Kapsułki na cellulit usprawnią mikrokrażenie, ale nie poradzą sobie z mieszaniną tłuszczy i wody, które budują pomarańczową skórkę.

Ultradźwięki - wibracje o wysokiej częstotliwości działające w obrębie tkanki podskórnej. Powodują rozszerzenie naczyń limfatycznych i krwionośnych oraz zmniejszają komórki tłuszczowe.

Mezoterapia igłowa, czyli  wstrzykiwanie substancji poprawiających mikrokrążenie oraz rozkład tłuszczów. To zabiegi, które naprawdę uderzają w sedno problemu, które tkwi kilkanaście milimetrów pod naszą skórą.

Im szybciej zareagujemy na problem cellulitu, tym łatwiej będzie się nam go pozbyć, dlatego nie odkładajmy problemu na później i kontrolujmy stan naszej skóry, jeśli cellulitu nie mamy. Cellulit pojawia się najczęściej na tylnych partiach nóg, brzuchu, udach, ramionach. Jego rozwojowi sprzyja noszenie obcisłych i utrudniających przepływ powietrza ubrań, butów na wysokim obcasie, zakładanie nogi na nogę, gdyż przepływ krwi zostaje utrudniony, a także nadmiar soli, który zatrzymuje wodę w organizmie.

Pamiętajmy o jednym, tylko samodyscyplina i systematyczność pozwoli nam uzyskać zadowalające rezultaty.

czwartek, 31 marca 2011, tomek14975

Polecane wpisy